Asystent w Katedrze Analiz Strategicznych, uczestnik studiów doktoranckich. Pracownik badawczo-dydaktyczny na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie od 2019 roku. Absolwent UEK na kierunkach Ekonomia oraz Organizacja i Zarządzanie, absolwent Wydziałowej Indywidualnej Ścieżki Edukacyjnej (WISE). Członek European Academy of Management, uczestnik projektów badawczych związanych ze wspomaganiem komputerowym w zakresie metod badawczych nauk o zarządzaniu. Absolutny zwolennik OpenSource, sam posługuje się R.
Zainteresowania naukowe
Poszerzający się zasób wiedzy naukowej jest skutkiem znacznego rozwoju nauki jako dziedziny aktywności ludzkiej. Rozwój ten wynika z chęci poznania świata i bazuje na rygorystycznych metodach, które winny przynosić odpowiedzi na pytania stawiane przez człowieka; każda odpowiedź przyczynia się też do przesytu informacji. Niwelacja natłoku informacyjnego może być uskuteczniona za pomocą metod badawczych wspomaganych komputerowo. Skoro nawet matematyka potrzebuje komputerów do tworzenia teorii, to i inne dziedziny wiedzy z pewnością mogą zyskać na ich umiejętnym włączeniu w warsztat badawczy naukowców.
Drugim zainteresowaniem badawczym jest analiza sieci społecznych – całych grafów, jak i jego części i indywidualnych węzłów. Jestem autorem jednej z nowych miar centralności – strukturalnej neutralności węzłów.